5 nieoczywistych rzeczy, które przydadzą Ci się na basenie

Osób, które kochają pływać nie trzeba przekonywać do pójścia na basen. 45 minut czy godzina pływania to same korzyści, zarówno zdrowotne jak i towarzyskie. Jeśli żaden z pływackich stylów i przed Tobą nie ma tajemnic lub dopiero zaczynasz naukę pływania, przedmioty wymienione poniżej z pewnością na basenie Ci się przydadzą. Poprawią technikę, uprzyjemnią pobyt lub sprawią, że będziesz jeszcze bardziej zrelaksowany.

Wodoodporny odtwarzacz mp3

Choć w świecie wszechobecnych smartfonów z ich dostępem do sieci, (a co za tym idzie do milionów muzycznych utworów) odtwarzacze mp3 straciły na atrakcyjności, jest jednak miejsce w którym to one nadal dzierżą palmę pierwszeństwa. O ile biegając, czy jeżdżąc na rowerze bez trudu możemy robić to z komórka, to już pływanie z telefonem nie należy do najwygodniejszych. Choć producenci telefonów często reklamują swoje produkty jako wodoodporne, to jednak nie jest to rozwiązanie praktyczne. Co innego wodoodporny odtwarzacz mp3. Lekki (w zasadzie odtwarzacz wbudowany jest w słuchawki) i nie przeszkadzający w pływaniu może dostarczyć nowych wrażeń. Jeśli tylko posiadamy podzielność uwagi treningi przy akompaniamencie Mozarta czy Slipknot mogą dostarczyć niezapomnianych doznań.

Ręcznik szybkoschnący

Jeśli już przepłynęliśmy założoną liczbę basenów słuchając odprężającej lub dodającej energii muzyki, to prędzej czy później basen opuścimy, udamy się do szatni, a tam po wyjściu z pod prysznica możemy użyć ręcznika szybkoschnącego.Wiele osób pamięta o takowym udając się w wakacje na pole namiotowe lub nocując w górskim schronisku (tu na decyzje wpływa przede wszystkim ich niska waga ). O ile w lecie nie okażą się one niezbędne, to podczas jesieni czy zimy z pewnością docenimy ich zalety. Wystarczy wybrać model, którego parametry są nie tylko pustosłowiem producenta i do domu przyjdziemy z suchymi rzeczami. W przeciwnym wypadku nawet jeśli dobrze wyżmiemy klasyczny ręcznik, może okazać się, ze cała zawartość plecaka/sportowej torby jest mokra. Kupując ręcznik tego typu warto wybrać model, który jest dodatkowo antybakteryjny. Jak wiadomo bakterii na basenie nie brakuje.

Krem antybakteryjny

Jeśli się ich szczególnie obawiamy możemy zastosować krem antybakteryjny chroniący przed grzybicą stóp i paznokci. Dodatkowo warto wybrać taki, który mocno nawilża skórę, gdyż chlorowana woda w basenie mocno wysusza naskórek.

Kamerka typu go pro

Kolejną nieoczywistą rzeczą jaka warto zabrać na nasz pływacki trening jest kamerka typu go pro.To zadziwiające jak rzadko używamy jej na basenie, a przecież zazwyczaj jest ona wodoodporna. Jeśli nie korzystamy z pomocy instruktora możemy nagrać swój trening (zarówno na powierzchni jak i pod wodą), by później w domu zobaczyć jakie błędy popełniamy i co moglibyśmy robić lepiej. Takie filmy będą tez świetnym zapisem naszych postępów.

Rurka czołowa do kraula

Jeśli zaś chodzi o postępy to nie tylko płetwy oraz różnego rodzaju deski (płaskie, typu ósemka) czy popularne łapki pomogą nam w ćwiczeniu siły i wytrzymałości poszczególnych grup mięśniowych. Jeżeli podchodzimy do pływania ciut bardziej poważnie świetnym rozwiązaniem będzie zakup rurki czołowej do kraula (zwanej freestyle snorkel). Zaprojektowana specjalnie dla kraulistów oraz pływaków długodystansowych pozwala skupić się na technice kraula bez odwracania głowy w celu zaczerpnięcia oddechu. Będzie przydatna również dla osób przygotowujących się do triathlonu.

Jak widać wyjście na basen to nie tylko czepek i kąpielówki. Przy odrobinie chęci można w łatwy sposób nie tylko urozmaicić sobie pobyt na basenie, ale być także lepszym i zdrowszym pływakiem.

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message