Indywidualna lekcja pływania

Dla wielu z nas woda jednak wzbudza strach i panikę. Lęk przed tym żywiołem sprawia, że nie potrafimy pływać. A przecież sport ten nie tylko daje nam radość czy relaks, ale przynosi mnóstwo korzyści zdrowotnych. Żadna inna aktywność nie poprawia tak postawy ciała i dba o prawidłowy rozwój sylwetki. Dzięki nauce pływania można budować swoją kondycję, wzmocnić układ oddechowy oraz krążenia. Wszystkie mięśnie są zaangażowane w tę aktywność, a więc nie ma lepszego sportu, by tak wszechstronnie rozwijać swój organizm. 

Pływanie pozytywne dla ciała i duszy.

Pływanie dodatkowo wzmacnia odporność, pomaga zwalczać codzienny stres oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie i nas relaksuje. Wysiłek fizyczny, który doznajemy podczas lekcji pływania, zmniejsza negatywne napięcie, a także sprawia, że organizm wydziela endorfiny. Pływanie więc nas uszczęśliwia i poprawia nastrój.

Lekcje pływania zawierają także naukę podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą. Właściwe oddychanie pozwala uniknąć zachłyśnięcia, a prawidłowe wykonywanie ruchów pozwala kontrolować ciało i poruszanie się w wodzie. Dzięki lekcjom pływania można poznać swoje możliwości i organizm oraz co ważne ocenę zagrożenia. 

Indywidualne lekcje pływania

Nauka pływania to nie tylko wysiłek fizyczny. Dla najmłodszych to świetna zabawa. Dzieci czerpią ogromną przyjemność i radość z czasu spędzonego w wodzie. Dzięki zabawie podczas zajęć dzieci uczą się samodzielności, odwagi czy pokonywani własnych lęków i słabości.  Dla tych, którzy odczuwają lęk przed wodą, mają problem z koncentracją w większej grupie ludzi bądź chcą szybko podnieść swój poziom umiejętności pływackich, idealne są indywidualne lekcje pływania z instruktorem. Wiek kursanta nie jest ważny, każdy może skorzystać z takich lekcji. Na naukę czy doskonalenie umiejętności pływackich nie jest nigdy za późno. Podczas indywidualnych lekcji instruktor jest skupiony tylko na jednym kursancie. Może on dopasować zajęcia zgodnie z potrzebami ucznia oraz jest w stanie na bieżąco wyłapywać i korygować jego błędy, a poziom oraz intensywność ćwiczeń dostosowywane są indywidualnie. Z pomocą instruktora, nauka pływania będzie znakomitym wyborem ze względów zdrowotnych, poprawy wydolności, doskonałego samopoczucia, rzeźbienia sylwetki czy nienagannego wyglądu. Pływanie jest bardzo istotne dla naszego kręgosłupa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie wielu z nas spędza mnóstwo godzin przy biurku i komputerze. Instruktor posiada niezbędną i potrzebną wiedzę, a zarazem ma umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu może wszystko przekazać swoim kursantom chcącym uczyć się pływać. Jeżeli ktoś chce zdroworozsądkowo podejść do tej aktywności powinien skorzystać z lekcji od profesjonalisty. Instruktor zapewni bezpieczeństwo, ale również wskaże nam nasze błędy i pomoże je skorygować. Dzięki zindywidualizowanemu tokowi nauczania oraz skupieniu na jednym kursancie całej swojej uwagi instruktora, postęp umiejętności ucznia jest zdecydowanie dużo szybciej zauważalny. Instruktor nie tylko uczy pływać od podstaw. Dzięki swojej wiedzy może przygotować kursanta do triathlonu czy innych zawodów. Jego cenne wskazówki przyczynią się do korekty błędów, niwelacji błędnych nawyków przez co uczeń będzie pływał szybciej i z większą przyjemnością.

Więcej informacji: indywidualna nauka pływania

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message