Projekt wakacyjny „JUŻ PŁYWAM” zakończony

Zakończenie i podsumowanie projektu „Już Pływam” odbyło się w piątek 29 lipca na pływalni AQUA CENTRUM w Chełmcu, w którym obecny był Wójt Gminy Chełmiec. 140 uczniów szkół podstawowych klas I-VIII z terenu Gminy Chełmiec, którzy uczęszczali na intensywne zajęcia otrzymało od wójta pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

Założeniem projektu było uzyskanie podstawowych umiejętności poprawnej techniki pływania, co przełożyło się na znaczny wzrost bezpieczeństwa, miedzy innymi poprzez edukację w ramach bezpiecznego korzystania z rozmaitych kąpielisk, a także poprawę kondycji fizycznej oraz zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Zajęcia odbywały się w wymiarze 1,5 godziny zegarowej a całość obejmowała 20 godz.
Każdy uczestnik projektu miał zapewnione:
– zajęcia z instruktorem
– bilety wstępu na basen
– wynajem torów pływackich

Źródło: chelmiec.pl