Wakacyjna Szkoła Pływania – basen w Chełmcu.

Zapewnij swojemu dziecku wyjątkową rozrywkę i zapisz je na letnią naukę pływania. Wakacyjna Szkoła Pływania zaprasza na wakacyjne lekcje dla dzieci na basenie Aqua Centrum Chełmiec. Lekcje będą odbywały się od poniedziałku do piątku. Szkoła organizuje także indywidualne zajęcia dla dorosłych w dowolnie wybranym czasie na pływalni w Chełmcu.

Zajęcia na pływalni dla dzieci w Chełmcu

Zajęcia dla czterolatków i pięciolatków

To zajęcia, które oswajają dzieci z wodą i przełamują ewentualne związane z nią lęki. Lekcje polegają przede wszystkim na zabawie, dopiero z czasem pojawia się nauka podstawowych ruchów pływackich. Dla dzieci wyjątkowo zdolnych, które szybko opanują podstawy, istnieje możliwość przeniesienia do początkującej grupy pływającej dla starszych dzieci (6-8 lat) po konsultacji z instruktorem.

Nauka pływania dla dzieci od 6 roku życia

Podczas zajęć dzieci nauczą się techniki pływania w czterech stylach:

  • grzbietowy,
  • kraul,
  • klasyczny,
  • motylkowy.

Lekcje nie tylko nauczą dzieci pływać, ale także poprawią ich ogólną koordynację ruchową, a także rozwiną układ mięśniowy, co w przyszłości pozwoli uniknąć problemów związanych m.in. z bólami kręgosłupa lub stawów. Pływanie to jedyny sport, który nie obciąża stawów, układu kostnego i mięśniowego, a także nie powoduje mikrourazów, które po latach uprawiania innych sportów lubią dawać się we znaki. Dziecko nauczy się także współpracować z innymi dziećmi i pozna smak zdrowej, sportowej rywalizacji. Zajęcia są prowadzone poprzez gry, zabawy i z wykorzystaniem atrakcyjnych akcesoriów.

Zajęcia indywidualne i przygotowanie na uczelnie wyższe

To zajęcia dla osób, które potrzebują indywidualnego treningu lub nauki pływania. Pozwalają one na elastyczny plan zajęć oraz naukę z motywującym trenerem, który mobilizuje do regularnego pływania. U nas można umówić się zarówno na poranne, jak i wieczorne godziny. Lekcje są prowadzone na pływalni w Chełmcu. Istnieje także możliwość, aby zajęcia poprowadzić w grupach, w zależności od umiejętności pływających.

Zajęcia rehabilitacyjne i korekcyjne

Lekcje rehabilitacyjne i korekcyjne są prowadzone przez specjalnie wyszkolonych instruktorów. Często tego typu zajęcia są możliwe tylko w wodzie. Można w niej wykonywać ćwiczenia z oporem bez obciążania układu kostnego i mięśniowego. Do uczestniczenia w takich zajęciach nie jest potrzebna umiejętność pływania, a jedynie chęci i zaangażowanie – o resztę zadbają prowadzący.

Gdzie uczymy pływać?

Aqua Centrum Chełmiec.
Marcinkowicka 9,
33-395 Nowy Sącz

kontakt-szkoła-pływania Aqua Centrum Chełmiec

Wakacyjna Szkoła Pływania 😉

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message