Lato to czas aktywnego wypoczynku, zdobywania nowych umiejętności i przełamywania własnych ograniczeń. Dla wielu dzieci wakacje są również najlepszym momentem na rozpoczęcie nauki pływania lub poprawę techniki zdobytej podczas całorocznych zajęć. Taką możliwość daje Wakacyjna Szkoła Pływania 2026 organizowana na basenie Aqua Centrum Chełmiec.
Program kursu został przygotowany z myślą o dzieciach od 5. roku życia. Zajęcia prowadzone są w formie intensywnego szkolenia, które pozwala uczestnikom osiągnąć znacznie szybsze efekty niż tradycyjne lekcje odbywające się raz w tygodniu.
Codzienne treningi to szybsze efekty
Największą zaletą wakacyjnego kursu jest jego regularność. Uczestnicy spotykają się na basenie codziennie od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Łącznie każdy turnus obejmuje aż 10 lekcji pływania.
To właśnie częsty kontakt z wodą sprawia, że dzieci szybciej oswajają się z nowym środowiskiem, nabierają pewności siebie i skuteczniej utrwalają prawidłowe nawyki ruchowe. Instruktorzy podkreślają, że nawet osoby rozpoczynające naukę od podstaw potrafią w ciągu jednego turnusu wykonać bardzo duży krok naprzód.
Regularne ćwiczenia wpływają również na poprawę koordynacji ruchowej, wydolności organizmu oraz ogólnej sprawności fizycznej. Pływanie od lat uznawane jest za jedną z najbardziej wszechstronnych form aktywności dla dzieci.
Małe grupy gwarancją skutecznej nauki
Organizatorzy stawiają przede wszystkim na jakość zajęć. Dlatego grupy liczą zaledwie od 3 do 6 uczestników i są tworzone z uwzględnieniem wieku oraz poziomu umiejętności.
Takie rozwiązanie pozwala instruktorowi poświęcić więcej czasu każdemu dziecku, szybciej wychwytywać błędy techniczne i dostosowywać ćwiczenia do możliwości uczestników. Dzieci uczą się w spokojnej atmosferze, bez niepotrzebnego stresu i presji.
To szczególnie ważne w przypadku osób początkujących, które dopiero zdobywają pierwsze doświadczenia w wodzie.
Nauka, bezpieczeństwo i dobra zabawa
Wakacyjna Szkoła Pływania nie ogranicza się wyłącznie do nauki konkretnych ruchów czy stylów pływackich. Równie istotne jest budowanie poczucia bezpieczeństwa w wodzie oraz rozwijanie samodzielności.
Podczas zajęć uczestnicy uczą się prawidłowego oddychania, pracy nóg i rąk, zachowania równowagi w wodzie oraz podstaw techniki pływania. Wszystko odbywa się pod opieką doświadczonych instruktorów, którzy dbają o przyjazną atmosferę i pozytywne nastawienie najmłodszych.
Dla wielu dzieci jest to także okazja do nawiązania nowych znajomości i aktywnego spędzenia wakacji z dala od ekranów telefonów czy komputerów.
Cztery wakacyjne turnusy
Rodzice mogą wybrać jeden z czterech terminów:
– I TURNUS – 29 czerwca – 10 lipca 2026
– II TURNUS – 13 lipca – 24 lipca 2026
– III TURNUS – 27 lipca – 7 sierpnia 2026
– IV TURNUS – 10 sierpnia – 21 sierpnia 2026
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
Do wyboru są grupy przedpołudniowe w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz grupy popołudniowe od 16:00 do 19:00.
Co obejmuje cena kursu?
Koszt udziału w jednym turnusie wynosi 280 zł.
W ramach opłaty uczestnik otrzymuje:
✔ 10 lekcji pływania
✔ codzienne zajęcia przez dwa tygodnie
✔ lekcje trwające 45 minut
✔ opiekę wykwalifikowanych instruktorów
✔ naukę w małych grupach
✔ program dostosowany do wieku i umiejętności
Należy pamiętać, że opłata nie obejmuje wejścia na basen Aqua Centrum Chełmiec.
Jak zapisać dziecko?
Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zadatku w wysokości 50 zł. Po zaksięgowaniu wpłaty uczestnik zostaje wpisany na listę wybranego turnusu.
Pozostałą część opłaty należy uregulować najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. Organizator przypomina również, że zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę.
Kontakt i zapisy
Emil Siedlarz – instruktor pływania
tel. 887 733 552
https://www.facebook.com/wakacyjnaszkolaplywaniachelmiec
Aqua Centrum Chełmiec, ul. Marcinkowicka 9, 33-395 Chełmiec
Wakacyjna Szkoła Pływania to propozycja dla rodziców, którzy chcą połączyć aktywny wypoczynek swoich dzieci z nauką jednej z najważniejszych umiejętności życiowych. Dwa tygodnie regularnych treningów mogą stać się początkiem przygody z pływaniem, która pozostanie z dzieckiem na długie lata.
