Gdzie w Krakowie wysłać dziecko na naukę pływania?

Wielu rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że umiejętność pływania ich dziecka jest niezwykle ważne. Jednocześnie tak samo wielu z nich zadaje sobie pytanie, w jakim wieku najlepiej jest zapisać dziecko na naukę pływania. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czym zatem kierować się decydując o zapisaniu dziecka na naukę pływania?

Dlaczego umiejętność pływania jest ważna?

Zdecydowana większość osób z pewnością zgodzi się z tym, że umiejętność pływania jest ogromnie ważna. Lato to okres wyjazdów nad morze czy nad jezioro. Dzięki umiejętności pływania można czuć się tam znacznie bezpieczniej. Poza tym, pływanie to w końcu ogromna przyjemność. Nie można zapomnieć również o tym, że systematyczne pływanie, np. na basenie, w znaczącym sposób pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną, zdrowie i samopoczucie. Dlatego tak ważne, jest, aby umieć pływać. Każdy rodzic, który zdaje sobie z tego sprawę, decyduje się na zapisanie swojego dziecka na naukę pływania. Ważne jest tu jednak to, kiedy dziecko na takiej lekcje zapisać.

Kiedy zapisać dziecko na naukę pływania?

Opinie co do tego, kiedy zapisać dziecko na naukę pływania są różne. Przyjąć jednak można, że pierwsze oswajanie malucha z wodą rozpocząć można już od jego 3 miesiąca życia. Nie chodzi tu jednak o typowe lekcje pływania. Takie oswajanie z wodą musi odbywać się na basenie wraz z rodzicem. Dziecko czuć będzie się wówczas bezpiecznie. Na pierwsze lekcje pływania dziecko zapisać można już w wieku przedszkolnym. Jest to już okres, w którym dziecko może rozpocząć naukę pływania pod okiem instruktora.

Jak wybrać szkołę nauki pływania dla dziecka?

W Krakowie funkcjonuje kilka szkół nauki pływania. Wybór nie jest zatem łatwy. Jego przy jego dokonywaniu warto wziąć pod uwagę kilka czynników. W przypadku małego dziecka dobrym rozwiązaniem będzie wybór takiej szkoły pływania, która znajduje się blisko miejsca zamieszkania. Dobrze bowiem jeśli droga na basen nie będzie zbyt długa. W innym przypadku dziecko może stracić chęć do tego, aby uczestniczyć w lekcjach pływania. Na szczęście w Krakowie zajęcia pływackie AgamaSport odbywają się na kilku basenach. Dzięki temu zawsze wybrać można taki, który znajduje się dość blisko. Oczywiście przy wyborze szkoły pływania bardzo ważna jest kadra jaką szkoła dysponuje. Zajęcia prowadzić powinni doświadczeni instruktorzy, ale musza również posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi. Dodatkowo instruktorzy ukończone powinni mieć odpowiednie kursy i szkolenia z zakresu prowadzenia nauki pływania.

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message