XVIII Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec

Dnia 16 stycznia 2020 roku na terenie Gminy Chełmiec odbyły się XVIII Mistrzostwa Pływackie. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęli się nauczyciele Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku – Bartłomiej Fedko, Paweł Łabuda oraz Barbara Witecka. Ta sztuka udała im się w stu procentach, mistrzostwa przebiegły bez większych zgrzytów, w doskonałej i sprawiedliwej atmosferze. Na samym początku mistrzostwa były organizowane na terenie Nowego Sącza, jednak z czasem zmieniono zasady ich organizacji. Od kilku lat zawody pływackie odbywają się na terenie nowocześnie wyposażonej hali Aqua Centrum Chełmiec.

Zainteresowanie mistrzostwami było bardzo duże, w końcu każdy marzy o tym, aby rywalizować ze swoimi rówieśnikami i sięgnąć po końcowe zwycięstwo, za co można otrzymać wymarzony medal. Zawodnicy rywalizowali między sobą na basenie w Chełmcu na dystansach  25-metrów, 50-metrów oraz w sztafecie na 300 metrów. Poziom zaawansowania poszczególnych zawodników nie pozostawiał wiele do życzenia, dlatego zebrani kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. 

Bardzo ważne jest to, iż pierwsza szóstka z każdej kategorii wiekowej będzie mogła przystąpić do rywalizacji pływaków w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego. To dla młodych pływaków spore wyróżnienie. Mistrzostwa odbędą się 12 lutego bieżącego roku. Patronat nad mistrzostwami pływackimi odbywającymi się na terenie Gminy Chełmiec sprawował wójt gminy, pan Bernard Stawiarski. W tym roku do rywalizacji przystąpiło blisko 120 zawodników, którzy musieli przejść wcześniej eliminacje na poziomie międzyszkolnym.

XVIII Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec

Wyniki XVIII Mistrzostw Pływackich Gminy Chełmiec

Poszczególne kategorie:

25 metrów dziewcząt z oddziałów specjalnych – Faustyna Sowa,
25 metrów chłopców z oddziałów specjalnych – Kacper Jasiński,
25 metrów dziewcząt rocznik 2013 oraz młodsze – Pola Sanocka,
25 metrów chłopców rocznik 2013 oraz młodsi – Mikołaj Jasik,
25 metrów dziewcząt z roczników 2010-2012 – Zofia Iwańska,
25 metrów chłopców z roczników 2010-2012 – Aleksander Gieniec,
50 metrów dziewcząt z roczników 2007-2009 – Anastazja Mężyk,
50 metrów chłopców z roczników 2007-2009 – Kajetan Bocheński,
50 metrów dziewcząt z roczników 2005-2006 – Julia Trojanowska,
50 metrów chłopców z roczników 2005-2006 – Jakub Czernecki,
sztafeta roczników 2005-2009 (6 x 50 metrów = 300 metrów) – SP Chełmiec.

źródło: Gmina Chełmiec

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message