Chodzisz na pływalnię – zabierz ze sobą klapki

Pływanie stanowi znakomity sposób na poprawę kondycji, gdyż aktywność fizyczna w wodzie pozwala z jednej strony spalić mnóstwo kalorii, poprawić siłę i wytrzymałość organizmu, a z drugiej – nie obciąża stawów tak, jak uprawianie sportu na powietrzu. Dlatego też coraz więcej osób regularnie pływa na basenie. Aby jednak wizyta na pływalni przebiegła bezproblemowo, należy się do niej solidnie przygotować. Trzeba skompletować sobie ręcznik, kostium lub slipki, czepek i klapki.

Po co kupować klapki na basen, skoro przecież nie są obowiązkowe, a wiele osób chodzi tam na bosaka? Przy każdym sporcie trzeba zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo, gdyż niespodziewane urazy potrafią długo sprawiać problemy i wykluczać ofiarę z ulubionej aktywności. Właściwie dobrane obuwie basenowe sprawi, że wizyta na pływalni okaże się o wiele bezpieczniejsza dla uczestnika.

Klapki chronią przed poślizgnięciem i upadkiem

Wokół basenu, gdzie zwykle nie brak rozchlapanej wody, dosyć łatwo się poślizgnąć, podchodząc do drabinki, idąc po ręcznik, czy opuszczając pływalnię. Pod prysznicami bywa jeszcze gorzej, gdyż zdarza się, że komuś rozleje się tam mydło w płynie. Praktyczne klapki na basen uchronią pływaków przed upadkiem i urazem, gdyż ich gumowa podeszwa zapobiegnie poślizgowi nawet na mokrej posadzce.

Klapki chronią przed grzybicą i infekcją bakteryjną skóry

Przez basen codziennie przewijają się dziesiątki, a nawet setki osób. Niektórzy z gości mają różne infekcje skóry i grzybice, a w wilgotnym i ciepłym środowisku drobnoustroje namnażają się bardzo szybko. Wprawdzie wodę w basenie regularnie się chloruje, ale na podłodze wokół zbiornika i pod prysznicami zarazki błyskawicznie się rozprzestrzeniają. Klapki pozwolą odizolować stopę od potencjalnie zakaźnych powierzchni i zmniejszą ryzyko złapania uciążliwej infekcji podczas wizyty na pływalni.

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo na basenie, żeby wizyta na pływalni przyniosła sportowcom wymierne korzyści dla zdrowia, zamiast zakończyć się chorobą lub urazem. Warto wziąć ze sobą wygodne klapki na basen, gdyż właściwie dobrane obuwie ochroni pływaków przed upadkiem i zakażeniami. Odpowiednio dobrane kolorystycznie buty okażą się również atrakcyjnym uzupełnieniem czepka i kostiumu lub spodenek pływackich.

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message