Pływanie w słonej wodzie

Pływanie w słonej wodzieSłona wodą od lat była uznawana za swoje właściwości lecznicze. Niegdyś kąpiel w słonej wodzie był możliwy tylko nad morzem. Dziś dzięki udogodnieniom, jakie dają nam kurorty oraz baseny kąpieli w solankach możemy doświadczać przez cały rok. Kąpiele w słonej wodzie swoje właściwości lecznicze zawdzięczają dużej ilości chlorku sodu. Podczas kąpieli w solankach odkłada się on na skórze tworzą swego rodzaju płaszcz wodny, który umożliwia wchłanianie innych ważnych pierwiastków takich jak na przykład jod. Pływanie w słonej wodzie jest znacznie łatwiejsze. Dzieje się tak na wskutek tego, że słona woda jest gęstsza a co za tym idzie ma większą wyporność. Im większy stopień zasolenia tym łatwiej nam się pływa.

Kąpiele solankowe.

Kąpiele solankowe mogą być doskonałym naturalnym kosmetykiem dla naszej skory, albo jednym z elementów rehabilitacji na basenie. Stosuje się ją przede wszystkim w dermatologii. Doskonale poprawia kondycję skóry objętej łuszczycą. Pływanie w słonej wodzie pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ale nie tylko. Słona woda doskonale wygładza, oczyszcza regeneruje i odnawia naskórek. Ponadto poprawia krążenie, łagodzi nerwobóle, bóle mięśniowe, reumatyczne oraz pomaga w walce z cellulitem. Po kąpielach w solankach organizm staje się odporniejszy na zaskarżenia skórne. Jest doskonałym sposobem na pozbycie się zmęczenia po długim treningu fizycznym oraz łagodzi napięcie psychiczne. Warto wypróbować kąpieli solankowych. Te od lat znane zabiegi dla naszej skóry warto wypróbować również na sobie.

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message