Sportowe stroje kąpielowe

Sportowe stroje kąpielowe – przegląd najpopularniejszych fasonów w 2018 roku.

Pływanie to jedna z najzdrowszych aktywności fizycznych, dająca odprężenie po całodniowym stresie. Bikini odchodzi już powoli do lamusa, ustępując miejsca zapomnianym przez lata kostiumom jednoczęściowym, które są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim stylowe.

Bogactwo fasonów, printów, łączenie tekstur zachęca do tego, aby w swojej szafie mieć kilka strojów kąpielowych. Nie wszystkie modele pasują do naszej sylwetki, dlatego aktualne trendy nie mogą decydować w 100% o wyborze kostiumu kąpielowego. Jeśli jednak lubicie być na czasie, zachęcamy do zapoznania się z naszą listą.

  • Model przypominający kostium dla surferki z zamkiem z przodu to wersja dla Pań, które cenią sobie wygodę, kochają sporty wodne, a przy tym także świetny wygląd. Najpopularniejszym motywem są kwiaty, rośliny i dżungla.
  • Minimalistyczny strój bez nadruków z cienkimi ramiączkami o stonowanej kolorystyce: najczęściej czarne, nude, czerwone lub białe. To wersja dla kobiet o małym biuście, które cenią sobie klasykę. Ten rodzaj kostiumów to nowość, potwierdzenie hasła: more is less.
  • Monikini, czyli stroje jednoczęściowe, które poprzez wycięcia świetnie podkreślają kobiecą talię. Polecane szczególnie na plażę, kobietom o sylwetce jabłka, prostokąta lub kolumny. Dostępne w wielu odsłonach, dodają elegancji i kobiecości, nie odsłaniając zbyt wiele.
  • Moda wciąż zatacza koło, dzisiejsze stroje kąpielowe jednoczęściowe to ukłon w stronę lat 90, kiedy królował serial Słoneczny patrol, wiele modeli dziś odwzorowuje styl słynnych ratowniczek z Kalifornii.

Przeglądając wakacyjne plaże nie można oprzeć się wrażeniu, że sport zaczyna powoli wypierać skąpe bikini, a moda nigdy nie była tak użyteczna. Kobieta w 2018 roku jest pełna siebie, lubi czuć się komfortowo i wygodnie. Stawia na minimalizm, proste formy i fasony. Wszystko po to, aby czuć się w stroju, jak ryba w wodzie.

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message