Nauka pływania kraulem na grzbiecie w ćwiczeniach.

Część organizacyjna

Wyprowadzenie grupy zbiórka, powitanie odliczenie, sprawdzanie stanu obecności, przedstawienie tematu lekcji, podział grupy, założenie pasków wszystkim dzieciom

Rozgrzewka
Część główna

Ćwiczenia na brzegu – rozgrzewka:

• Po uprzednim pokazie i objaśnieniu prowadzącego, ćwiczący wykonują imitacje pracy rąk do kraula na grzbiecie.
  • Ćwiczący wykonują pracę nóg do kraula na grzbiecie

Ćwiczenia w wodzie:

• Ćwiczący zsuwają się do wody i ustawiają się przy brzegu.
  • „Kto szybciej”-cala grupa płynie do liny na sygnał nauczyciela,dowolnym sposobem wygrywa ćwiczący, który będzie pierwszy. Zabawę powtarzamy trzy razy.
  • „Poławiacze pereł”-na syg.nauczyciela dzieci starają się wyłowić z dna jak najwięcej przedmiotów-pereł. Wyjście z wody i przejście na drugą stronę basenu.

Ćwiczenia doskonalące –styl grzbietowy

• Ćwiczący wykonują skok ze słupka trzymając deskę nad głową.Po skoku odwracają się na grzbiet i plyna25m z deską na wysokości klatki piersiowej.
  • Ćwiczenia j.w z tym że ćwiczący trzymają deskę na wysokości kolan.
  • 1.Pokaz-asystent demonstruje pełny styl grzbietowy.
    2.Objaśnienie-prowadzący objaśnia pracę rąk i nóg do stylu grzbietowego.

Uspokojenie organizmu:

„LATAJĄCY DYWAN”-dzieci starają się samodzielnie usiąść na desce.

Część organizacyjno – porządkowa

Na brzegu: