Na basen z niemowlakiem

Naturalnym środowiskiem dla każdego niemowlaka jest woda. W brzuchu mamy cały czas dziecko przebywa w wodach płodowych. Dlatego tak wielkim szokiem jest dla niego przyjście na świat, które wiąże się z dużym krzykiem i łapaniem powietrza. Niektóre młode mamy decydują się nawet na poród w wannie, aby ułatwić dziecku przyjście na świat. Jeżeli jednak taka decyzja jest dla Ciebie zbyt odważa, zapisz maluszka na basen od pierwszych chwil jego życia.

Pierwsza wizyta z niemowlakiem na basenieniemowlę na basenie w chełmcu i nowym sączu

Pierwszy raz z niemowlakiem możesz udać się na basen, gdy ukończy 2 miesiąc życia. Dla wielu osób może wydać się to szokujące, ale okazuje się, że tak wczesna wizyta na basenie będzie bardzo pomocna dla maluszka. Pływanie pobudza dzieci do rozwoju fizycznego, jak i psychicznego. Woda jest w stanie dostarczyć dziecku nowych bodźców, które będą stymulowały jego rozwój. Zdecydowanie więc, jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha rozwijała się prawidłowo, zapisz się wraz z nią na basen. Warto jak najczęściej chodzić z dzieckiem na basen i uczyć go pływania.

Średnio do 6-8 miesiąca życia utrzymują się odruchu z życia płodowego. W związku z tym, maluszek nie będzie miał problemów z tym, aby odpowiednio poruszać się po wodzie. Na pewno Twój niemowlak nie będzie bał się wody i nie będzie otwierał w nieodpowiednim momencie ust. Dokładnie będzie wiedział, co ma robić, ponieważ będzie jeszcze pamiętał z życia płodowego, jak powinien się zachować.

Powody dla których warto zapisać niemowlaka na basen

Jest wiele powodów, które przemawiają za tym, aby zapisać niemowlaka na basen. Szczególnie, jeżeli sami potrafimy pływać.
Maluch dzięki temu, że od pierwszych miesięcy swojego życia będzie chodził na basen, będzie mógł się prawidłowo rozwijać. Ponadto, wzmocnią się również Twoje więzi z pociechą. Będzie to okazja do spędzenia jeszcze większej ilości czasu razem. Dziecko na pewno w przyszłości będzie Ci wdzięczne, że chodziłaś wraz z nim na basen od pierwszych miesięcy jego życia. Może to być początek pięknej kariery pociechy. Ale nie tylko dlatego, aby rozwijać przyszłą karierę dziecka warto udać się z nim na basen. Jest to świetne miejsce ćwiczeń mięśni i stawów maluszka. Woda świetnie wspomaga proces rehabilitacji, jeżeli u naszego dziecka zostały stwierdzone wady układu kostno-stawowego. Wtedy nawet nie ma co się długo zastanawiać. Od razu należy zapisać dziecko na basen, aby ulżyć mu w cierpieniu i przywrócić jego zdrowie na właściwe tory. Niemowlak, który chodzi na basen jest również odporny na wiele infekcji i wirusów. Jak widać, warto więc zapisać maluszka na basen ze względu na jego zdrowie.

Autor tekstu:

Dyplomowany instruktor pływania, absolwent PWSZ w Nowym Sączu - Instytut Kultury Fizycznej, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik wodny, pedagog, pasjonat aktywności fizycznej - Szkoła Pływania Chełmiec

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message