Paweł Korzeniowski

Paweł Korzeniowski, olimpijczyk, trener, bohater sportowy

Paweł „Korzeń” Korzeniowski to jeden z wielkich pływaków, którym przez lata mogliśmy podziwiać i kibicować mu na licznych zawodach i mistrzostwach. Swoją przygodę z pływaniem zaczął w klubie pływackim Unia Oświęcim. Od 2005 trenował w AZS Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie pod czujnym okiem Pawła Słomińskiego, a później Roberta Białeckiego.

Paweł Korzeniowski na swoim koncie ma wiele sukcesów. To wielokrotny rekordzista, zdobywał paweł korzeniowskitakże tytuły mistrza Polski, mistrza Europy oraz mistrza i wicemistrza świata. To bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników pływackich w długiej tradycji sportu polskiego. Przez wiele lat wraz z Otylią Jędrzejczak reprezentowali godnie polskich pływaków na olimpiadach i mistrzostwach.  Największym sukcesem Pawła Korzeniowskiego jest złoty medal zdobyty na mistrzostwach świata w Montrealu w 2005 roku za pokonanie 50 metrów stylem motylkowym. Brał udział w olimpiadach w Atenach w 2004, w Pekinie w 2008 i w Londyn w 2012r. Ma także doświadczenie jako trener sekcji pływackiej Legii Warszawa, któremu ma zamiar poświęcić się na stałe.

W ostatnim czasie Paweł Korzeniowski po 20 latach spektakularnych sukcesów pływackich, zdecydował się zakończyć karierę. Podczas lat aktywnego uczestnictwa w zawodach, aż 24 razy stawał na podium. Zwyciężał na krótkich i długich dystansach. To doświadczony i wytrwały sportowiec, dlatego będzie wspaniałym przykładem dla młodych pływaków, których będzie szkolił jako trener sekcji pływackiej Legii Warszawa. Zapowiedział też, że zamierza zacząć trenować triathlon.

Podsumowując, Paweł „Korzeń Korzeniowski ma już dziś na swoim koncie ponad 500 medali i kilkadziesiąt tysięcy przepłyniętych kilometrów. Jest to podsumowanie wspaniałej kariery pływackiej. Szkoda jedynie, że nie będzie już miał okazji powalczyć o olimpijski medal. Dla kibiców koniec kariery to smutny moment, niemniej decyzja o skierowanie sił na pracę trenerską, która jest bardzo ważna, wydaje się dobra decyzją. Dzięki dobrym trenerom jest szansa, że kadra pływacka będzie z roku na rok coraz lepsza a gwiazd takich jak Paweł Korzeniowski będzie coraz więcej.